Su Arıtma Fi̇ltresi̇ Nedi̇r, Nasıl Deği̇şti̇ri̇li̇r?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
20 Eylül 2021, Pazartesi
Su Arıtma Filtresi Nedir, Nasıl Değiştirilir?
Su Arıtma Filtresi Nedir, Nasıl Değiştirilir?

Su Arıtma Filtresi Nedir, Nasıl Değiştirilir?

Günlük yaşantımızı idame ettirebilmek için gün içinde bolca sıvı yani su tüketmeliyiz. Bunu yapmadığımız takdirde yeteri kadar odaklanamaz ve ne yazık ki kendimizi çok kötü hissederiz. İnsanoğlu olarak suyun ne kadar değerli bir şey olduğunu biliyoruz ve sık bir şekilde tüketmeye özen gösteriyoruz. Ülkemizde son yıllarda yaşanan ve yaşanmaya devam eden olumsuz ekonomiden ötürü birçok ürünün fiyatı aşırı derecede pahalandı. 5 litre suların neredeyse 10 TL’den pahalı olması ne yazık ki büyük aileleri olumsuz yönde etkiledi. Basit bir hesaplama yapalım, 4 kişilik bir ailede her bir bireyin günlük 3 litre su içtiğini varsayalım. Böyle bir durumda günlük ortalama 12 litrelik bir su ihtiyacı doğmaktadır. 12 litrelik su ihtiyacını karşılamak için ise günde ortalama 20 TL masraf yapmanız gerekmektedir. Bu da demek oluyor ki sadece su masrafı 4 kişilik bir evde aylık 600 TL oluyor. Ülkemizin neredeyse yarısının asgari ücret karşılığı çalıştığını biliyoruz ve ne yazık ki aylık 600 TL’lik bir masraf asgari ücret alan bir aileyi fazlasıyla zorlayacaktır. Birçoğunuzun “Peki insanlar su içmesin mi?” dediğini duyar gibiyiz. İnsanlar tabii ki de su içecek fakat hangi insan bunu çok daha ucuza getirmek istemez ki? Üstelik ucuza getirirken aynı zamanda suyun kalitesi, hijyenikliği ve temizliği eksilmeyecek tam tersi yükselecektir. Peki bu nasıl mümkün olabilir? Tabii ki de Maraton Su Arıtma Sistemleri sayesinde. Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için su arıtma sistemi nedir, su artıma filtresi nedir ve nasıl değiştirilir gibi sık sorulan soruları cevaplayacağız. Dilerseniz sizleri de daha fazla sabırsızlandırmadan hadi gelin içeriğimize başlayalım!

 

Su Arıtma Nedir?

Ev tipi su arıtma sistemi genel tabiriyle şebeke yani musluk suyunu içilebilir temiz bir hale getirme sistemidir. Su arıtma sistemi sayesinde şebeke suyunu aklınıza gelebilecek her yerde kullanabilirsiniz. Su arıtma sayesinde şebeke suyu insan sağlığı için özel olarak arıtılır ve tamamıyla içilebilir hale getirilir. Bu sayede marketlerden aldığımız pet şişelerde ki sulara kıyasla çok daha sağlıklı sulara rahat ve ucuz bir şekilde erişebiliriz.

Su Arıtma Filtresi Nedir?

Su arıtma filtresinin ana amacı, suda bulunan virüsleri, bakterileri, kireçleri ve insan sağlığı için zararlı olan her şeyi tabiri caizse hapsetmektir. İnsan sağlığına zarar verebilecek her şey ilk önce bu filtrelerden geçerek hapsedilir ardından çeşmenin ucundan geriye sadece içilebilir temiz ve sağlıklı su geçebilir. Uzun lafın kısası su arıtma filtreleri, su arıtma sisteminin temel bileşenlerinden bir tanesidir ek olarak su arıtmayı su arıtma yapan bileşendir de diyebiliriz. Su arıtma cihazınızda seçeceğiniz filtreler cihazınızın verimliliğini doğrudan etkiler. Bu yüzden doğru ve uygun filtre seçimi yapmadan önce içeriğimizi detaylı bir şekilde okumaya özen gösterin!

Su Arıtma Filtresi Neden Değiştirilmelidir?

Su arıtma cihazlarında bulunan filtreler tabiri caizse aslında bir duvar görevi görür. Söz konusu olan bu duvar zararlı maddeleri engeller ve sadece temiz suyun geçişine izin verir. Her şeyin olduğu gibi su arıtma filtresininde ne yazık ki bir kullanım ömrü vardır. Bu ömrü tamamlayan su arıtma filtreniz yeteri kadar iyi performans göstermez ve kelimenin tam anlamıyla “ölür”.

Değiştirilmesi gereken bir su arıtma filtresini ısrarla kullanmaya devam ederseniz, su arıtma cihazını kullanmanıza gerek kalmayacaktır çünkü aslında bildiğiniz çeşme suyu içiyor olursunuz. Kullanım ömrünü tamamlamış filtreniz bir süre sonra kolonileşmiş bakteriler tarafından ele geçirileceği için içme suyunuzu tekrardan kirletebilirler. Bunu engellemek için mutlaka ama mutlaka su arıtma cihazınızın filtrelerini düzenli bir şekilde değiştirmelisiniz!

Su Arıtma Filtresi Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Evinize yeni bir su arıtma filtresi aldınız ve artık içilebilir bir şebeke suyuna sahip oldunuz. Böyle bir durumda sizden karlısı ve keyiflisi olmadığını bilmenizi isteriz. Aradan geçen uzun bir sürenin ardından ise arıtma suyunuzun tadının bozulduğunu veya artık eskisi gibi tat vermediğini hissetiniz. Böyle bir durumda sıfır bir su arıtma cihazı mı almanız gerekiyor? Tabii ki de hayır, yapmanız gereken şey çok basit hemen su arıtma cihazınızın filtrelerini değiştirmeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için su arıtmanızın tadının bozulmasını beklemenize gerek yok, su arıtma cihazınızı aldığınız firma ile görüşerek hangi zaman aralıklarında filtreyi değiştirmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Su Arıtma Filtresi Nasıl Değiştirilir?

Evet gelelim, su arıtma cihazı almış veya almayı düşünen herkesin merak ettiği o soruya! Su arıtma filtresi nasıl değiştirilir? Merak etmeyin, siz bir kullanıcı olarak bunları hiçbir zaman düşünmek zorunda değilsiniz! Maraton Su Arıtma olarak siz değerli müşterilerimiz için her zaman gerekli desteği sağlamaktayız. Su arıtma cihazınız ile ilgili her türlü soruyu bize danışabilirsiniz. İnternet sitemizde satmış olduğumuz su arıtma filtreleri CE ve NSF onaylı olup en üst kalitede ki filtrelerdir.  Bu sayfamızı inceleyerek sizde ürünlerimiz hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bu içeriğimizde siz değerli müşterilerimiz ve okurlarımız için “Su Arıtma Filtresi Nedir, Nasıl Değiştirilir?” konusuna detaylı bir şekilde değindik. Umarız ki içeriğimiz sizin için faydalı ve sorduğunuz her soruya cevap niteliğinde olmuştur. Maraton Su Arıtma olarak uzun yıllardır su arıtma sektöründe ki liderlik vasfımızı koruyarak ilerlemekteyiz. Sizlerde su arıtma sahibi olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek olacaktır!  

Etiketler
maraton su arıtma filtresi
bağcılar su arıtma filtresi
küçükçekmece su arıtma filtresi
bahçelievler su arıtma filtresi
güneşli su arıtma filtresi
su arıtma filtresi
beylikdüzü su arıtma filtresi
ok meydanı su arıtma filtresi
mecidiyeköy su arıtma filtresi
şişli su arıtma filtresi
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın