Bağcılar Su Arıtma
Buradasınız: Anasayfa / Bağcılar Su Arıtma
Bağcılar Su Arıtma

Suyun insan sağlığı açısından önemi nedir? 

Su insan sağlığı için vazgeçilmez bir unsurdur. Vücudumuzun yüzde yetmişinden fazlası sudan oluşmaktadır. Beynimizde tüm organlarımızda kaslarımızda ve hatta kemiklerimizde dahi büyük oranda su bulunur. Sağlıklı bir bireyin günde en az 2 ile 3 litre arasında Su tüketmesi gerekir. Bu su tüketimi zararlı maddelerin vücudumuzdan atılmasına olanak sağlar ve sağlıklı su ile kirlenmiş suyun vücudumuzda yer değiştirmesine neden olur. Dolayısıyla insan vücuduna girecek olan suyunu kalitesi insan sağlığı için son derece büyük bir önem arz eder. Beynimizin büyük bir bölümü sudan meydana geldiği için sağlıklı su tüketimi mental anlamda sağlıklı düşünmemize beyin fonksiyonlarımızın düzgün çalışmasına neden olur. Yine kaslarımızda sulardan meydana geldiği için vücudumuzda sağlıklı ve kaliteli suyun bulunması kaslarımıza krampların girmesine engel olur hareket kabiliyetimizi arttırır ve bizi daha sıhhatli bir hale getirir. Kemik dokumuzun da sağlamlığı ve esnekliği içtiğimiz suyun kalitesine bağlıdır. Yine su dolaşım sistemi solunum sistemi ve boşaltım sistemi bakımından da vücudumuzdaki bütün sistemlere büyük bir katkı sunmaktadır. 

Bağcıların suyu neden kirli 

İnsanların sağlıksız su olarak tabir edeceğimiz sistemde suyu tütetmeleri ve bu suyu aynı ölçüde sağlıksız bir vaziyette kullanmasından dolayı suyumuz kirleniyor. Örneğin yaptığınız yemekten kalan yağları bir kavanoza boşaltıp çöpe atmak yerine yada yağınızı boşalttığınız kavanozu bir kenara kaldırmak yerine bunu lavaboya dökmek o suyu kullanılmaz bir hale getirir çünkü lavaboya döktüğünüz o sıvı yağ ilerde çeşmemizden akan suyu kirli bir hale getirir. 1 litre sıvı yağ ortalama 1.000.000 litre içme suyunu kirletir ve içilmez bir hale getirir.  Bağcılar su arıtma olarak bizler bunu düzeltebileceğimize inanıyoruz daha temiz bir dünya için başlangıcımız olan nokta bağcılar su arıtma ile bağcılarda başlatacağımız daha temiz bir bağcılardır. 

Modern dünya suları kirletti 

İnsan vücudu için bu derece önemli olan suyu ne yazık ki sanayileşme ve modernleşme nedeniyle insanoğlu kendi eliyle son derece kirletti. Özellikle Afrika ülkeleri başta olmak üzere küresel ısınma ve küresel iklim değişikliği nedeniyle Dünya üzerinde temiz suya ulaşan ülke sayısı azaldı. Küresel iklim değişikliği ve küresel ısınma su kaynaklarının azalmasına neden olurken toprağın havanın ve suyun kirlenmesi ne de sebep oldu. Ülkemiz su kaynakları bakımından dünyadaki diğer ülkelere nazaran daha şanslı olsa da yapılan araştırmalar ilerleyen yıllarda Türkiye'nin de su kaynaklarına ulaşma ve su miktarının azalması gibi sıkıntıları yaşayacağını ortaya koydu. Dolayısıyla bireylerin suyu düzgün doğru kullanımı su israfının önlenmesi çevreyi kirletmemek üretim tesislerinin karbon salınımının azaltılması ve küresel ısınmaya mani olacak tüm adımların atılması su kaynaklarının korunması açısından kritik önem arz etti. Elbette modernleşen bireylerin içme suyuna ulaşımının yollarını da değiştirdi. 

İçme suyu diye alınan damacanalar mikrop saçıyor 

Musluklarda çevre kirliliğinden ötürü akan şebeke sularında bakteri ve mikropların yoğun olarak görülmesi nedeniyle artık şehirde yaşayan birçok birey içme sularını dışarıdan temin etme yoluna gitti. Günümüzde plastik damacanalarının çevresinde bekletilerek tüketicilere sunulan su çeşitleri yaygınlık gösterdi. Fakat ne yazık ki plastiğinde insan sağlığı için ne kadar zararlı olduğunun ortaya konulması ile birlikte günlerce hatta haftalarca plastik damacanaların içinde bekleyen sularında en az şebeke suları kadar sağlıksız olduğu ortaya çıktı. Üstelik damacanalar ile satılan sular yüksek meblağlarda bireylere ulaştırıldığı için aynı zamanda maddi anlamda da büyük bir külfeti beraberinde getirdi. Teknolojinin en önemli faydalarından biri de su arıtma cihazlarının hayatımıza girmesi oldu. Yer tutmayan şık ergonomik ve sağlıklı su arıtma cihazları bireylerin damacanalardan ya da mikrop dolu şebeke sularından uzak tutularak sağlıklı ve kaliteli suya ulaşmalarına olanak sağladı. 

Su arıtma sistemlerinin faydaları nelerdir? 

Su arıtma sistemleri bireylerin sağlıklı ve kaliteli suya herhangi ek bir ücret ödemeden anlık bir biçimde ulaşabilmelerini sağlayan son derece önemli sistemlerdir. Su arıtma sistemleri sayesinde bireyler haftalarca damacanalar içerisinde plastiklerin arasında bekletilen sulardan korunmuş olur. Suyun içerisinde bulunan zararlı kimyasalları bakteri ve virüsleri temizleyen su arıtma sistemleri şebeke sularının kaliteli ve sağlıklı bir içme suyuna dönüşmesi için önemli bir rol oynar. Sağlıklı su içme ile birlikte bireylerin hem fiziksel hem de mental anlamda daha sağlıklı oldukları gözlemlenmiştir. Su arıtma sistemleri sayesinde suyun içerisinde yer alan kimyasallar sondan arındırılıp çıkartılmaktadır. Özellikle de kronik hastalıkları bulunan bireyler için sudaki kimyasalları ve mikropların arındırılması son derece büyük önem arz etmektedir. Öte yandan yine bazı kronik hastalığı bulunan bireyler çeşmelerden direkt su içtikleri zaman hemen ishal başta olmak üzere birçok sağlık sorunu ile yüz yüze gelmektedirler. Yemen sudaki kirecin de bireylerin sağlığına büyük oranda zarar verdiği ortaya konulmuştur. Fakat su arıtma sistemleri sayesinde bireylerin özellikle de kronik hastalığı olan kimselerin içleri rahat bir biçimde içebilecekleri suya kavuşmaları mümkün kılınmaktadır. 

Su arıtma sistemleri suyu mikroplardan arındırır 

Su arıtma sistemlerinin bir diğer fonksiyonu da tıpkı bakteri ve virüsler dan arındırıldı gibi suyu mikroplardan da arındırmaktır. Ne yazık ki özellikle de şebeke sularına bazen kötü suların karışması sudaki mikrop oranını bir hayli yükseltmektedir. Küresel ısınma ve çevrenin bozulması ile birlikte toprak su ve hava kirliliği zaten dünyamızın en önemli sorunları arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca büyükşehirlerde ve genel anlamda dünyanın her yerinde musluklardan temiz suyun akması beklenemez. Su arıtma sistemleri bu yönüyle de vatandaşlara katkı sağlayarak sudaki mikropların da arındırılmasına imkan verir. 

Su arıtma sistemleri damak tadınıza da hitap eder 

Elbette su Her şeyden önce yaşamsal bir fonksiyonu yerine getirdiği için kaliteli ve sağlıklı olması oldukça önemlidir. Su bireylerin fiziksel ve mental sağlığını kontrol eden en önemli fonksiyonlardan ve vücuda giren en önemli girdilerden biridir. Hatta en önemlisidir. Sağlıklı ve kaliteli suyunu sağlığa olan faydalarının yanı sıra aynı zamanda damak tadına da uygun olması büyük bir avantajdır. Su arıtma sistemleri geliştirdikleri teknolojileri ile suyun bulanıklığını giderek daha berrak daha şeffaf ve daha temiz bir su elde edilmesini sağlamaktadır. Suyun Bulanık olması genel anlamda suda kum çamur kireç gibi faktörlerin yoğun olarak bulunması anlamına gelmektedir. Bu bulanık su; berrak su haline getirildiği zaman içim veren, çay kahve ve tüm yemeklere lezzet katan sihirli bir unsur haline gelir. Aynı zamanda böbrek yetmezliği başta olmak üzere birçok kronik hastalığı olan bireylerinde berrak ve temiz su tüketmeleri sağlık durumlarının iyiye gitmesine neden olur. Aynı şey tansiyon hastaları için de geçerlidir. 

Su arıtma sistemleri evlerde sürekli sağlıkla suyun bulunmasını sağlar 

Su arıtma sistemlerinin en önemli özelliklerinden biri de sistemin içerisinde yer alan tanklar marifetiyle arıtma sisteminin evde sürekli olarak temiz suyun bulunmasına katkı sağlamasıdır. Bu sayede bireyler beklemeden sürekli yenilenen ve devinim halinde olan sağlıklı bir suya her an ulaşmış olurlar. Öte yandan yine su arıtma sistemleri içerisinde yer alan tanklar elektrikler ya da sular kesildiği takdirde bireylerin bir müddet daha su ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri temiz suya ulaşmalarına olanak sağlamaktadır. Su arıtma sistemleri Türkiye'de ve dünyada özellikle de gelişmiş ülkelerde yoğun olarak kullanılmaktadır. 

Su arıtma cihazları işyerlerinin de vazgeçilmezidir 

Bireyler yaşamlarını devam ettirirken gün içerisinde 24 saatin yaklaşık olarak 10 saatini işyerlerinde geçirirler. Dolayısıyla tıpkı evde içilen suyun önemli olması gibi aynı zamanda günlük yaşamımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz iş yerlerinde de suyun tazeliği büyük önem arz eder. Bu yüzden sadece ev yaşamında değil bireyler iş yaşamında da Kendi şirketlerine ve kurum ve kuruluşlarına su arıtma cihazları taktırmalıdır. Çünkü 21 yüzyılda her bireyin her ortamda sağlıklı ve temiz bir suya ulaşması hakkıdır. Öte yandan iş yerlerinde temiz su ihtiyacı genel anlamda damacanalar marifeti ile karşılanmaktadır. Ve işyerleri kalabalık mekanlar olduğu için su tüketimi yoğunluk kazanmakta ve her defasında daha fazla damacana alma gereği duyulmaktadır. Damacanaların sağlıksız olmasının yanı sıra aynı zamanda su tüketiminin fazla olduğu yerlerde maddi anlamda da büyük bir külfet oluşturmaktadır. Dolayısıyla tıpkı evlerde olduğu gibi iş yerlerinde de su arıtma cihazlarının kullanılması maddi anlamda tasarruf edilmesini sağlayacağı gibi çalışanların fiziksel ve mental sağlığını korunması açısından da kritik bir önem arz etmektedir. Bireylerin gün içerisinde en çok vakit geçirdiği alanlardan biri olan işyeri ve ofislerin sağlıklı suyu çalışanlarına ulaştırması çalışanlarının ve kendilerinin sağlığı için büyük önem arz eder. Su arıtma cihazı alırken bireylerin cihaza ilişkin ihtiyaç ve beklentilerini doğru bir biçimde belirlemeleri gerekir. Buna göre cihazın tankı boyutu ve özellikleri doğru seçilmeli ve su arıtma cihazları kurumsal ve kaliteli firmalardan temin edilmelidir. Su arıtma cihazlarında cihazın filtresinden de kalitesi önem arz eder. Dolayısıyla bireylerin su arıtma cihazı alırken ve su arıtma sistem ve kurulacak olan firmalarla irtibat kurarken onların sektörleri anlamdaki tecrübelerini göz önünde bulundurmaları faydalarına olacaktır. Su arıtma sistemlerinin takılması esnasında daha titiz bir işçiliğin ortaya konulması gerekir. 

Bağcılarda su arıtma  

Bağcılar su arıtma sistemlerimizle biz bu durumu değiştireceğimizi umuyor ve insanların daha sağlıklı suya kavuşmaları için gece gündüz hiç durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ailelerimizin su temizleme su arıtma cihazlarını kaliteli ortamlarda üretip güvenle kurulumlarını yapıyoruz. Bunu yaparken kesinlikle yukarda gördüğünüz maddeleri önümüzde sıralıyor ve buna uygun bir biçimde çalışıyor insan sağlığını önemsiyoruz. İnsan sağlığının en önemli maddesi temiz su ise biz temiz suyu üretiyor evlerinize, iş yerlerinize ve toplu organizasyonlar alanlarına güvenle kuruyoruz. 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın